istanbul psikolog

4 Soru 4 Cevap: İstanbul Psikolog

Psikolog seçimi birçok kişi için zor bir süreçtir. Psikolojik destek almaya karar verdiyseniz ve İstanbul psikolog alternatifleri arasında nasıl bir uzmanla görüşmek istediğinize karar veremiyorsanız, bu yazıda dikkat etmeniz gerekenlerden faydalanabilirsiniz.

Eğer Mentalium Psikoloji İstanbul psikolog çalışanlarından destek almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz. Randevu almak ve bir an evvel destek almaya başlamak için bize ulaşın.

istanbul psikolog

Psikolog Kimdir?

Eğer ilk defa bir psikolog desteği alacaksanız ve İstanbul psikolog seçeneklerini inceliyorsanız, aklınızda psikologlar ile ilgili bazı soru işaretleri olabilir.

İlk önce psikolog kimdir ve nasıl psikolog olunur sorularına cevaplar bulalım. Psikolog, üniversitelerin dört yıllık psikoloji lisans programlarını bitiren ruh sağlığı profesyonelleridir.

Dört yıllık eğitimleri sonlandıklarında Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olan psikologlar klinisyen olmanın yanı sıra birçok alanda da çalışabilirler. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her psikoloğun psikoterapist olmadığı bilinmelidir.

Psikoterapist olabilmek için bazı başka kriterler yerine getirilmelidir. Öncelikle klinik psikoloji yüksek lisans programı tamamlanmalı ve klinik psikolog unvanı elde edilmelidir.

İstanbul psikolog arayışınızda özellikle dikkat etmeniz gereken şeylerden ikisi lisans ve uzmanlık eğitimlerinin psikoloji ile ilgili bölümler olmasıdır.

Ne yazık ki ülkemizde ruh sağlığı yasası henüz çıkmadığı için başta İstanbul psikolog seçenekleri arasında olmak üzere birçok şehirde psikolog olmayan kişiler de psikolojik destek sağlamaya çalışmaktadır.

İstanbul psikolog havuzunun oldukça kalabalık olduğu bir şehir olmakla beraber İstanbul sınırları içinde danışan gören bazı kişiler ise psikoloji eğitimi almalarına rağmen klinik psikolog olmadan danışan görmeye çalışmaktadırlar.

Bu nedenle İstanbul ‘da psikolog arayan bireylerin bu noktada dikkat etmesi gerekmektedir. Ruh sağlığı en az beden sağlığı kadar önemlidir.

Eğer bedensel rahatsızlıklarınızda başvuracağınız hekimin özgeçmişini ve tecrübelerini detaylı şekilde inceleyip öyle karar veriyorsanız, psikoloğunuz için de aynı şeyi yapmanızı öneririz.

Örneğin; son zamanlarda göğüs ağrısı yaşıyor, nefes darlığı hissediyorsanız ve kardiyolog tanıdığınız yoksa internette arama motorlarına İstanbul kardiyolog yazarak aratabilirsiniz.

Karşınıza ilk çıkan uzman hekimin kim ve ne kadar donanımlı olduğuna bakmadan randevu alır mısınız? Büyük ihtimalle almayacaksınızdır.

Dolayısıyla arama motorlarında İstanbul psikolog olarak arattığınız uzmanları da incelemeniz sizin açınızdan çok daha sağlıklı bir psikoterapi tecrübesi yaşayacağınız anlamına gelir.

İstanbul psikolog yazdınız malum arama motorlarına ve karşınıza İstanbul ilçelerinde psikolojik destek sağlayan onlarca uzman çıktı. Şimdi yapmanız gereken uzmanlıklarını inceledikten sonra psikoterapi eğitimlerinin olup olmadığına bakmaktır.

Ruhsal destek sağlayabilmek için en az bir psikoterapi ekolüne yönelik eğitimleri tamamlamak gerekir. Bu süreç de İstanbul psikolog arayışında önemli dikkat etmeniz gereken noktalardan birini ifade eder.

Hatta psikoloğunuzu seçerken size en uygun terapi yaklaşımını da araştırmanızı öneririz. İstanbul dahilinde binlerce psikolog ruhsal destek hizmeti sağlamaktadır.

Ayrıca hepsinin de birbirinden farklı yönelimler ve yöntemlerle çalışıldığı unutulmamalıdır. Bu yönelimlerden en sık kullanılanlar bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik yaklaşım ve şema terapi olarak adlandırılır.

Ayrıca EMDR ve benzeri bazı teknikler de sık sık kullanılmaktadır. Aradığınız İstanbul psikoloğunun hangi yönelimi tercih ettiğini ve kullandığını mutlaka öğrenmelisiniz.

Ardından hangi yaklaşımın size daha yakın ve işlevsel olduğunu da araştırabilir veya İstanbul psikolog aramalarında bulduğunuz psikologlara danışabilirsiniz.

Bilinçli bir danışan her zaman bir psikolog için daha avantajlıdır ve İstanbul dahilindeki birçok psikolog gibi merkezimizde de hizmet veren psikologlar bu konuda size destek sağlamaktan memnun olacaklardır.

Özetle, İstanbul psikolog sayısının en yüksek olduğu ildir ve bu konuda doğru uzmanı bulmak açısından İstanbul size güzel seçenekler sunacaktır.

istanbul psikolog

Kadın Psikolog Mu Erkek Psikolog Mu?

İstanbul psikolog arayışında birçok kişinin aklında bir soru işareti kalmaktadır. Kadın psikolog mu seçmeliyim erkek psikolog mu tercih etmeliyim?

Bazıları için bu soruya cevap bulabilmek oldukça zor olabilmektedir. Psikoterapi süreci oldukça önemli bir ruhsal değişim sürecidir ve hafife alınmamalıdır.

Bu sürecin ciddiyetini fark edebilmek açısından bir örnek üzerinden inceleyelim. Ozan, 40 yaşındadır ve İstanbul ‘da yaşamaktadır. Eşinden bir süre önce boşanmıştır ve bu boşanma süreci onu çok yıpratmıştır.

Eşiyle yaşadığı sorunlar aslında geçmişte de ilişkilerinde yaşadığı sorunlara çok benzemektedir. Ozan artık bu duruma kalıcı bir çözüm bulmak için bir yol aramaktadır.

Arkadaşlarına ne hissettiğini anlatmaya ve dertleşmeye çalışmıştır ancak en yakın arkadaşlarına bile anlatamadığı şeyler vardır.

Örneğin; eşiyle yaşadığı bazı cinsel sorunların daha önceki kız arkadaşlarıyla da yaşandığını arkadaşlarına anlatırsa yargılanacağını, alay edileceğini ve onların yüzüne bir daha bakamayacağını düşünmektedir.

Ozan hemen internetten psikolog aramaya başlar. Ozan İstanbul ‘da ikamet ettiği için internete İstanbul psikolog yazar ve karşısına çıkan tüm uzmanları aramaya ve onlarda seans bilgisi almaya başlar.

Ancak bazı psikologlar kadın bazıları ise erkektir. Ozan İstanbul psikolog seçenekleri arasında tıkanmış kalmıştır. Aklında bazı soru işaretleri vardır.

Eğer İstanbul psikolog aramalarında çıkan erkek psikologlardan birini seçerse bir erkeğe yaşadıklarını anlatırsa arkadaşları gibi onunla içten içe alay edebileceğini düşünmektedir.

İstanbul psikolog aramalarında çıkan kadın psikologlardan birini seçerse de bir kadına cinsel sorunlarını anlatmanın utanç verici olabileceğini düşünmektedir ve kadın psikolog seçiminden de kaçınmaktadır.

Birçok kişi buna benzer sebeplerden dolayı psikologlarla görüşmeyi ertelemektedir. Ancak şu durum kesinlikle unutulmamalıdır. Hiçbir psikolog yaşadıklarınızdan, hissettiklerinizden veya düşüncelerinizden dolayı sizi yargılamaz, suçlamaz veya yadırgamaz.

Psikoterapinin 3Y kuralı vardır. Bir psikolog mutlaka yansız, yargısız ve yüksüz olmak zorundadır. Hiçbir danışanını düşünceleri sebebiyle yargılayamaz, suçlayamaz ve eleştiremez.

Hiçbir psikoloğun duygularını işine karıştırması ve duyguları doğrultusunda hareket etmesi doğru değildir. Dolayısıyla bir kadın terapist de erkek terapist de danışanına eşit şekilde yaklaşacaktır.

Bu soru işaretlerini çözmek için Ozan’ın yapması gereken İstanbul psikolog aramalarında çıkan uzmanlardan birini tercih etmek ve tercih ettiği psikologla ilk görüşmesinde bu endişelerini açmaktır.

İstanbul psikolog açısından zengin seçenekler sunan bir metropoldür ve çok fazla İstanbul psikoloğu bulunmaktadır. Bu nedenle hangi psikologla görüşülebileceği seçenekleri de çoktur. Burada doğru seçimi bularak görüşmek ve görüşmeleri ertelememek çok önemlidir.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Ücretleri Nelerdir?

Günümüzde ekonomik şartlar sebebiyle en çok merak edilen sorulardan birisi de İstanbul psikolog ücretleri olmaktadır. Psikolog ücretleri birçok kişi için en merak edilen konulardan biri olmakla birlikte tercih sebepleri arasında da yer almaktadır.

Psikoloğumu seçerken nelere dikkat etmeliyim sorusuna birçok cevap verebiliriz. Psikoloğun yetkinliği, eğitimi, tecrübesi, İstanbul içinde ulaşılabilirliği ve seans ücretleri bunlardan bazılarıdır.

Ancak İstanbul psikolog tercihlerinde ücretleri de düşünmek doğaldır. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki psikologlar için bir tavan veya taban fiyat uygulaması mevcut değildir.

Psikologların seans ücretleri bireysel çalışanlar için kendileri tarafından kurum bazlı çalışanlar açısından da çalıştıkları kurum tarafından belirlenmektedir.

Ancak genel anlamda İstanbul psikolog ücretleri hakkında konuşmak gerekirse seans ücretleri 250 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

İstanbul psikologları elbette hem daha fazla uzman söz konusu olduğu için hem de giderler sebebiyle diğer şehirlerdeki psikolog seans ücretleri ile kıyaslandığında daha yüksektir.

Yukarıdaki ücretler İstanbul dahilinde yapılan araştırmalar sonucu ortaya koyulmuş ortalama seans ücretlerini yansıtmaktadır. Ancak bu ortalama rakamların üzerinde veya altında çalışan İstanbul psikolog kadroları da elbette mevcut olabilir.

Mentalium Psikoloji olarak ücret politikamız İstanbul psikolog ücretleri arasında uygun ve karşılanabilir ücretleri sunmaktadır. Merkezimizde uygun ücretli psikolog çalışanları gönül rahatlığıyla bulabilirsiniz.

Bu politikamız herkesin ruh sağlığı hizmeti almaya layık olduğu ve psikoterapinin lüks olarak değil ihtiyaç olduğu inanışından yola çıkılarak oluşturulmuştur. Psikolog seans ücretlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

istanbul psikolog

Psikolog Randevu İle Mi Çalışır?

Evet, psikolog randevu ile çalışmaktadır. Psikologların bir sonraki seansları mevcut seansın sonunda planlanmaktadır. Ancak elbette yoğun çalışan bazı danışanlar daha sonra randevu için dönüş yapabilir.

Psikoterapi düzenli seanslarla planlandığında olumlu sonuçlar verebilen bir ruhsal değişim sürecidir. Her ne kadar farklı psikoterapi yönelimlerinde seans sıklığı farklılık gösterse de genellikle uygulanan haftada bir görüşme yapmaktır.

Haftada bir seansların sarkmaması önerilmektedir. Elbette birçok kişi özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde iş veya farklı nedenlerden dolayı psikoloğa devamlılık konusunda zorluk yaşamaktadır.

Bunu biraz önce konuştuğumuz örnek üzerinden açıklayalım. Ozan, İstanbul psikolog seçenekleri arasında bir uzmanı tercih etmiş ve kendisinden randevu almıştır.

Ancak Ozan çok yoğun çalışmaktadır ve psikoloğuna seansları ayarlama konusunda zorluk yaşadığını belirtmiştir. Elbette bu noktada psikoloğu ile bu durumu paylaşması çok güzeldir ve psikoloğun da bu noktada farklı çözüm yöntemleri araması gerekmektedir.

Ozan, İstanbul trafiğine çok takıldığını ve günde en az 3 saatinin trafikte geçtiğini söylemekte ve akşam iş çıkışlarında psikolog ile görüşmeye gelmesinin zor olduğunu söylemektedir.

Ancak Ozan ruhsal değişim sürecinde biraz daha fedakarlık etmek durumundadır. Psikoloğu bu noktada kendisinin fedakarlık için motivasyonunu arttırmalıdır.

Özetle, psikolog randevu ile çalışır çünkü mümkün olduğu kadar düzenli seans gerçekleştirmek kişinin çok daha kolay bir ruhsal değişim gerçekleştirmesine neden olmaktadır.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Onur Aydın Kimdir?

Mentalium Psikoloji kurucusu olan Klinik Psikolog Onur Aydın psikoloji lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde bulunan Mary Washington Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul psikolog kadrosunda danışanlarını görmeye devam eden Onur Aydın lisans eğitimi sırasında Northern Virginia Mental Health Institute bünyesinde klinik stajını yapmış ve ardından mezuniyet sonrası Mary Washington Hastanesi’nde yardımcı psikoterapist olarak görev yapmıştır.

Türkiye’ye dönüşü sonrasında ise Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı olarak bilinen TOÇEV ile gönüllü olarak proje kapsamında çalışmıştır.

Projenin bitişiyle birlikte daha sonra Yeşilay yolculuğuna başlayan kurucumuz, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Cerrahpaşa ve Üsküdar şubelerinde klinik psikolog olarak görev almıştır.

Bu sırada İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Uzmanlığını almak için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi psikoz servisinde zorunlu klinik stajını tamamlamıştır.

Bu sırada YEDAM bünyesinde çalışırken onlarca eğitim ve seminer vermiştir. 3 yıl süren Yeşilay deneyiminin ardından kendi isteğiyle ayrılarak Mentalium Psikoloji’yi kurmuş olan Klinik Psikolog Onur Aydın şu anda danışanlarına psikoterapist olarak hizmet vermektedir.

Başlıca çalışma alanları, anksiyete bozukluğu, fobi, panik atak, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, travma, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve bağımlılıktır.

Onur Aydın, Amerikan Psikologlar Birliği üyesidir. Kurucumuz İstanbul psikolog kadrosunda Göztepe şubesinde hizmet vermektedir.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Merve Demirsoy Özata Kimdir?

Lisans eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde iyi bir dereceyle tamamlayan Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata, uzmanlık eğitimini de Klinik Psikoloji alanında İstanbul Arel Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir.

Yüksek lisans eğitimini ‘’Psikolojik Dışlanma Deneyimine Maruz Kalmanın Anlık Alkol İçme İstekliliği Üzerindeki Etkisinin Öz Kontrol Düzeyi Açısından İncelenmesi’’ başlıklı tezi ile başarılı şekilde tamamlamıştır.

Böylece uzmanlık eğitimini tamamlayan Merve Demirsoy Özata klinik psikolog ünvanını almıştır.

İlk iş deneyimini Psikoloji Merkezi adlı özel bir merkezde yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti vererek gerçekleştiren Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata bu merkezde özellikle iletişim sorunları, iletişim becerileri, uyum süreci, akran zorbalığı ve anksiyete bozuklukları üzerine çalışmıştır.

İstanbul Psikoterapi Merkezi adlı özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde de klinik psikolog olarak yetişkin psikoterapi hizmeti vermiştir. 

Daha sonra Özel İstanbul Okyanus Koleji’nde Üstün Zekalılar ve Yetenekliler İlkokulunda klinik psikolog olarak görev almış olup aynı zamanda üstün potansiyelli çocuklara ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermiştir.

Ek olarak klinik psikolog olarak hizmet verdiği bu kurumda mindfulness (bilinçli farkındalık) çalışmaları sürdürmüştür.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata Hayata Renk Ver Derneğinde gönüllü olarak çalışmıştır. Ayrıca INSEV Vakfının Limon Ağacı Projesinde gönüllü klinik psikolog olarak çalışmış ve gönüllü psikoterapi hizmeti vermiştir.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata şu anda Mentalium Psikoloji bünyesinde aldığı eğitim ve tecrübeleri gereği yetişkin, çocuk ve ergen alanında psikoterapi hizmeti sağlamaktadır.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata başta anksiyete bozukluğu, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, travma, fobi, sosyal kaygı bozukluğu, panik atak ve aile çift terapisi olmak üzere birçok ruhsal sorunda yetişkin ve çocuk danışanlarına hizmet vermektedir.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata ayrıca Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD) üyesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Merve Demirsoy Özata İstanbul psikolog kadrosunda Göztepe şubesinde hizmet vermektedir.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Ebru İpek Kimdir?

Mentalium Psikoloji İstanbul Göztepe şubesi bünyesinde ergen ve yetişkin danışanlarını kabul eden Klinik Psikolog Ebru İpek ergen ve yetişkin terapistidir.

Lisans eğitimini Özel İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayarak psikolog unvanı almıştır. Lisans eğitimi esnasında kazandığı akademik başarılar nedeniyle üniversite tarafından 3 kez Onur Derecesi’ne layık görülmüştür.

Klinik Psikolog Ebru İpek Özel İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde psikoloji lisans eğitimini gerçekleştirirken hem alan hem de alan dışı olacak şekilde bazı kulüp ve organizasyonlarda yer almıştır.

Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans eğitimi için psikoloji alanında önemli bir akademik geçmişi olan Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS) tarafından kabul almıştır.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi bünyesinde Klinik Psikoloji programını 5.00 üzerinden 4.44 ortalamayla tamamlayan Klinik Psikolog Ebru İpek klinik psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır.

Klinik Psikoloji programını bu üniversitede başarıyla tamamlayan Ebru İpek daha sonra Türkiye’ye dönerek önce İstanbul ‘da bulunan Aura Psikoterapi Merkezi’nde farklı tanıdaki hastalarla (ASD, şizofreni, sosyal fobi vb.) çalışmıştır.

Sanat terapisi eşliğinde hastaların gelişimine destek sağlamıştır. Bir süre İstanbul Küçükçekmece Toplum Ruh Sağlığı merkezinde çalışmalarını sürdüren Klinik Psikolog Ebru İpek bu süreçte ağırlıklı olarak bipolar bozukluk ve psikotik bozukluklar ile çalışmıştır.

İki uçlu duygudurum bozukluğu ve şizofreni tanısı olan bireylerde tıbbi desteğin yanı sıra psikoterapi süreci de oldukça önemli rol oynamaktadır.

Hastaların topluma entegre olabilmesi, daha sosyal bir yaşam sürdürebilmesi ve duygudurum değişimleriyle mücadelede bilişsel davranışçı temelli destek doğrultusunda hizmet vermiştir.

Daha sonra Tequesta Özel Anaokulu’nda çocuk gelişimi ve davranışlarının gözlemlenmesi, veli toplantıları düzenleme, gelişim raporları sunma, ailelere ruhsal destek sunma gibi görevleri üstlenmiştir.

Yaklaşık 1 yıl boyunca Türkiye’nin en önemli online psikoterapi platformlarından biri olan Hiwell bünyesinde Bilişsel Davranışçı Temelli Psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir.

Daha sonra İstanbul ‘da bulunan Today Psikoloji bünyesinde yüz yüze bireysel psikoterapi süreçlerine başlamıştır.

Kurum bünyesinde yine bilişsel davranışçı temelli olmak üzere çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmuştur.

Klinik Psikolog Ebru İpek bir süredir Mentalium Psikoloji Göztepe şubesinde ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Klinik psikolog Ebru İpek’in başlıca uzmanlık alanları depresyon, anksiyete (kaygı) bozukluğu, sosyal kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), fobi, travma sonrası stres bozukluğu, ilişki ve iletişim sorunlarıdır.

Klinik Psikolog Ebru İpek, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi sebebiyle Bilişsel Davranışçı Terapi yapma hakkını kazanmıştır.

DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminde temel kuramlar, klinik değerlendirme içeriği ile görüşmelerin yapılandırması ve yürütülmesi, vaka formülasyonu, terapi ve seansların yapılandırılması, terapötik ilişki geliştirme üzerine birçok farklı konu işlenmektedir.

Eğitimin diğer dört modülünde ise DSM-5’te tanımlanan Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Yaygın Anksiyete Bozukluğu ve Majör Depresyon tedavisi üzerine bilişsel ve davranışçı yapılmaktadır.

Uzmanlarımızdan Ebru İpek bu eğitimi ve süpervizyonu başarıyla tamamlayarak psikoterapist unvanı kazanabilmiştir.

Ayrıca Dr. Nevin Dölek tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi eğitimini tamamlamış olan Ebru İpek İstanbul Psikodrama Enstitüsü bünyesinde verilen Psikodrama eğitimine devam etmektedir.

Ebru İpek İstanbul psikolog kadrosunda hem Göztepe hem Mecidiyeköy şubesinde hizmet vermektedir.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Esnayi İbrahimli Kimdir?

Mentalium Psikoloji İstanbul psikolog kadrosunda bulunan Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur.

Lisans eğitimi esnasında Bakü’de bulunan Azerbaycan Psikiyatri Hastanesi’nde açık ve kapalı servislerde bipolar bozukluk, şizofreni ve psikotik bozukluklarla ilgili gözlem fırsatı bulmuş ve mezuniyet stajını tamamlamıştır.

Türkiye’de ise Klinik Psikoloji staj programını İstanbul Fransız Lape Hastanesi’nde yataklı serviste gerçekleştirmiştir. Yaklaşık üç ay boyunca klinik psikolog olarak ailelerle görüşmeler yapmış ve konsültasyonlara katılmıştır.

NARINC Psikoloji Merkezi’nde başka bir staj döneminin ardından Bakü Ömür Hastanesi’nde psikolog olarak profesyonel çalışma yaşamına başlamıştır.

Ömür Hastanesi’nde bir süre çalıştıktan sonra bu hastaneden Klinik Psikoloji yüksek lisansını gerçekleştirmek için ayrılmıştır.

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını alkol ve madde kullanım bozukluğu olan erkek hastalarda hedonik yeme ve dürtüsellik ilişkisi konulu tezini sunarak tamamlayan Esnayi İbrahimli klinik psikolog ünvanını elde etme hakkı kazanmıştır.

Özel İstanbul Üsküdar Üniversitesi’ni onur derecesiyle bitiren Klinik Psikolog İbrahimli yüksek lisans eğitimi esnasında çalışmalarını NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde sürdürmüştür.

NP İstanbul Beyin Hastanesi kapalı servisinde çalışmalarını sürdüren Klinik Psikolog İbrahimli daha sonra Özel İstanbul Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde klinik psikolog olarak çalışmıştır.

Doç. Dr. Hüseyin Ünübol süpervizörlüğü altında Özel İstanbul Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine psikolojik danışmanlık hizmeti sunmuştur. Bu süreçte anksiyete, depresyon, yas vb. birçok alanda çalışmış ve psikoterapist olarak hizmet vermiştir.

Daha sonra bir yıl süreyle özel bir psikolojik danışmanlık merkezi bünyesinde bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi yönelimlerini kullanarak psikoterapist olarak çalışmıştır.

Ardından NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde alkol ve madde bağımlılığı servisinde araştırmacı olarak çalışmıştır. Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli ardından CBT İstanbul bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Beck Enstitüsü öğretim üyesi ve Türkiye’deki temsilcisi Dr. Emel Stroup’un asistanı olarak bir sene boyunca çalışmıştır. Bu süre zarfında workshop ve çeşitli projeleri organize etmiştir.

Aynı zamanda Dr. Stroup ile konsültasyonları beraber yürütmüş ve Dr. Stroup’un süpervizyonlarına katılma fırsatı bulmuştur. Bu süreçte kurum bünyesinde sayısız eğitim vermiştir.

CBT İstanbul Deneyiminin ardından World Human Relief Derneği’nde travmadan etkilenen bireylere yönelik Türkiye’nin çeşitli yerlerinden danışanlara travma odaklı psikoterapi desteği sağlamıştır.

Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli şu anda Mentalium Psikoloji Göztepe şubesi bünyesinde danışanlarına anksiyete, depresyon, sosyal fobi, özgül fobi, travma, panik atak vb. birçok ruhsal rahatsızlıkla ilgili psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. İstanbul psikolog kadrosunda bulunan Esnayi İbrahimli danışanlarına Göztepe şubemizde destek sağlamaktadır.

istanbul psikolog

İstanbul Psikolog Zeynep Beril Tonyalı Kimdir?

Klinik Psikolog Beril Tonyalı, Mentalium Psikoloji Mecidiyeköy şubesinde psikoterapist olarak hizmet vermektedir.

İngilizce Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Işık Üniversitesi’nde onur derecesiyle tamamlayan Klinik Psikolog Beril Tonyalı ardından yüksek lisans eğitimi için İtalya’nın köklü üniversitelerinden Bergamo Üniversitesi’ne kabul aldı.

Bergamo Üniversitesi’nden 110 üzerinden 104 alarak mezun olarak klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlayan Beril Tonyalı böylece klinik psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır.

Profesyonel iş yaşamı öncesi stajyer psikolog olarak birçok yerde staj yapma imkânı bulmuştur. İstanbul ‘da bulunan Ekip Norma Razon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde gözlem yapma şansı elde etmiştir.

Daha sonra İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hastalarla görüşme anamnez doldurma, MMPI, Beier Cümle Tamamlama Testi, Kent – EGY Zeka Testi, Mini Mental Test gibi bazı uygulamaları gerçekleştirdi.

Ayrıca lisans eğitimi sırasında Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Erenköy Işık Anaokulu’nda sınıf içi etkinliklere katılma, gözlem yapma, rehberlik birimi ile ölçüm ve değerlendirme yapma görevini üstlenmiştir.

Ayrıca veli görüşmelerine katılma gibi bazı görevleri üstlenen Klinik Psikolog Beril Tonyalı, İtalya’daki zorunlu stajını da International School of Bergamo’da tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sonrasında Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan 86 Saatlik İleri Düzey Bilişsel ve Davranışçı Terapiler eğitimini almış olup, şu anda da Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Bununla birlikte World Human Relief Türkiye Yangın/Sel Travmalarını İyileştirme Projesi’nde klinik psikolog olarak online destek sağlayacak gönüllüler arasında yer almıştır.

Aynı zamanda Klinik Psikolog Beril Tonyalı, Doç. Dr. Ceren Acartürk önderliğinde kurulmuş olan İstanbul ‘da bulunan Koç Üniversitesi Travma ve Stres Laboratuvarı’nda 2021 Ekim ayından itibaren gönüllü asistanlık yapmaktadır.

Klinik Psikolog Beril Tonyalı şu anda Mentalium Psikoloji Mecidiyeköy şubesinde danışanlarına depresyon, anksiyete, travma, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi başta olmak üzere birçok alanda psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mentalium Psikoloji bünyesinde Mecidiyeköy şubesinde danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti veren Klinik Psikolog Zeynep Beril Tonyalı ekip süpervizyonlarına düzenli olarak katılmaktadır.

Ayrıca Mentalium Psikoloji tarafından planlanan ve gerçekleştirilen eğitimlerde eğitmen olarak görev almaktadır.

Görev aldığı eğitimler aracılığıyla alan dışı toplulukları bilgilendirme misyonunun yanı sıra alandan uzmanlara da eğitimler sunmaktadır. Zeynep Beril Tonyalı İstanbul psikolog kadrosunda Mecidiyeköy şubesinde hizmet vermektedir.