klinik psikolog

Klinik Psikolog Ebru İpek

Mentalium Psikoloji bünyesinde ergen ve yetişkin danışanlarını kabul eden Klinik Psikolog Ebru İpek ergen ve yetişkin terapistidir.

Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayarak psikolog unvanı almıştır.

Lisans eğitimi esnasında kazandığı akademik başarılar nedeniyle üniversite tarafından 3 kez Onur Derecesi’ne layık görülmüştür.

Klinik Psikolog Ebru İpek Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde psikoloji lisans eğitimini gerçekleştirirken hem alan hem de alan dışı olacak şekilde bazı kulüp ve organizasyonlarda yer almıştır.

Lisans eğitiminin ardından yüksek lisans eğitimi için psikoloji alanında önemli bir akademik geçmişi olan Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS) tarafından kabul almıştır.

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi bünyesinde Klinik Psikoloji programını 5.00 üzerinden 4.44 ortalamayla tamamlayan Ebru İpek klinik psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır.

Klinik Psikoloji programını bu üniversitede başarıyla tamamlayan Ebru İpek daha sonra Türkiye’ye dönerek önce Aura Psikoterapi Merkezi’nde farklı tanıdaki hastalarla (ASD, şizofreni, sosyal fobi vb.) çalışmıştır.

Sanat terapisi eşliğinde hastaların gelişimine destek sağlamıştır. Bir süre Küçükçekmece Toplum Ruh Sağlığı merkezinde çalışmalarını sürdüren Klinik Psikolog Ebru İpek bu süreçte ağırlıklı olarak bipolar bozukluk ve psikotik bozukluklar ile çalışmıştır.

İki uçlu duygudurum bozukluğu ve şizofreni tanısı olan bireylerde tıbbi desteğin yanı sıra psikoterapi süreci de oldukça önemli rol oynamaktadır. Hastaların topluma entegre olabilmesi, daha sosyal bir yaşam sürdürebilmesi ve duygudurum değişimleriyle mücadelede bilişsel davranışçı temelli destek doğrultusunda hizmet vermiştir.

Daha sonra Tequesta Özel Anaokulu’nda çocuk gelişimi ve davranışlarının gözlemlenmesi, veli toplantıları düzenleme, gelişim raporları sunma, ailelere ruhsal destek sunma gibi görevleri üstlenmiştir.

Yaklaşık 1 yıl boyunca Türkiye’nin en önemli online psikoterapi platformlarından biri olan Hiwell bünyesinde Bilişsel Davranışçı Temelli Psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir.

Daha sonra Today Psikoloji bünyesinde yüz yüze bireysel psikoterapi süreçlerine başlamıştır. Kurum bünyesinde yine bilişsel davranışçı temelli olmak üzere çocuk, ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmuştur.

Klinik Psikolog Ebru İpek bir süredir Mentalium Psikoloji Göztepe şubesinde ergen ve yetişkin danışanlarına bireysel psikoterapi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Klinik psikolog Ebru İpek’in başlıca uzmanlık alanları depresyon, anksiyete (kaygı) bozukluğu, sosyal kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB) vardır.

Ayrıca fobi, travma sonrası stres bozukluğu, ilişki ve iletişim sorunları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve kişilik bozuklukları ile çalışır.

Klinik Psikolog Ebru İpek, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi sebebiyle Bilişsel Davranışçı Terapi yapma hakkını kazanmıştır.

DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminde temel kuramlar, klinik değerlendirme içeriği ile görüşmelerin yapılandırması ve yürütülmesi eğitimi almıştır.

Ayrıca vaka formülasyonu, terapi ve seansların yapılandırılması, terapötik ilişki geliştirme üzerine birçok farklı konu üzerine eğitimlerini almıştır.

Eğitimin diğer dört modülünde ise DSM-5’te tanımlanan Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Yaygın Anksiyete Bozukluğu ve Majör Depresyon tedavisi üzerine bilişsel ve davranışçı yapılmaktadır.

Uzmanlarımızdan Ebru İpek bu eğitimi ve süpervizyonu başarıyla tamamlamıştır.Ayrıca Dr. Nevin Dölek tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi eğitimini tamamlamış olan Klinik Psikolog Ebru İpek İstanbul Psikodrama Enstitüsü bünyesinde verilen ve toplamda 7 yıl süren Psikodrama eğitimine devam etmektedir.

Bireysel psikoterapi seanslarına ek olarak gerek kurum içi gerekse kurum dışı bazı eğitimleri vermektedir. Ayrıca bireysel terapilere ek olarak aile ve çift terapisi seanslarını da yürütmektedir.

Ebru İpek tarafından Mentalium Psikoloji bünyesinde verilen eğitimler için duyurulara bakmanız önerilmektedir.

Siz de Göztepe şubemizde psikoterapi hizmeti sunan Ebru İpek’ten randevu almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 

Klinik Psikolog Ebru İpek'in Aldığı Eğitimler

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Teorik Eğitimi ve Süpervizyon, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu (Temel kuramlar, klinik değerlendirme içeriği ile görüşmelerin yapılandırması ve yürütülmesi, vaka formülasyonu, terapi ve seansların yapılandırılması, terapötik ilişki geliştirme)

V. Moodist Bağımlılık Sempozyumu, Üsküdar Bağlarbaşı

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi, Dr. Nevin Dölek

Psikodrama Eğitimi, Deniz Altınay ve ekibi, İstanbul Psikodrama Enstitüsü

Klinik Psikolog Ebru İpek'in Katıldığı Projeler ve Seminerler

BINDEG (Bilim İnsanı Destekleme Grubu)

V. Moodist Bağımlılık Sempozyumu

Safeguarding Training

Autism Farkındalık Eğitimi

Discovery Volunteering Project

People Matter Foundation, Güney Afrika

WhatsApp chat