uzman psikolog

Klinik Psikolog Merve Şevval Dündar

Mentalium Psikoloji bünyesinde ergen ve yetişkin danışanlarını kabul eden Klinik Psikolog Merve Şevval Dündar bireysel, aile ve çift terapistidir. Lise eğitimini Özel Bilfen Eğitim Kurumları’nda tamamlayarak mezun olmuştur. Lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirerek psikolog ünvanı almaya hak kazanan Klinik Psikolog Merve Şevval Dündar, Mentalium Psikoloji bünyesinde çalışmadan önce profesyonel olarak Florence Nightingale Hastanesi, Moodist Hastanesi ve Mizmer Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde staj ve iş deneyimleriyle bulunmuştur. Klinik psikolog Merve Şevval Dündar uzmanlık eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde gerçekleştirerek Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır. Klinik psikolog Merve Şevval Dündar, uzmanlık eğitimini önemli bir dereceyle bitirmiş ve daha sonra Mentalium Psikoloji bünyesine katılmıştır. 

Klinik Psikolog Merve Şevval Dündar, Mentalium Psikoloji bünyesinde ergen ve yetişkin terapisti olarak görev almaktadır. Ancak aynı zamanda bir süredir Acıbadem Hastanesi Altunizade şubesinde klinik psikolog olarak hizmet vermektedir. Klinik psikolog Merve Şevval Dündar’ın başlıca uzmanlık alanları depresyon, anksiyete (kaygı) bozukluğu, sosyal kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), fobi, travma sonrası stres bozukluğu, aile ve çift sorunları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve kişilik bozukluklarıdır. 

Klinik Psikolog Merve Şevval Dündar, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi sebebiyle Bilişsel Davranışçı Terapi yapma hakkını kazanmıştır. Aynı zamanda özellikle travma, anksiyete vb. birçok ruhsal sorunda en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilen EMDR (göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) tekniğini uygulayabilmektedir. EMDR ve BDT yöntemlerinin yanı sıra birçok psikolojik testi de seanslarında uygulamaktadır. 

Klinik psikolog Merve Şevval Dündar çalışma alanları olan bireysel psikoterapilerin dışında aile ve çift terapisi seansları da uygulamaktadır. Bu alanda da gerekli psikoterapi eğitimlerini tamamlayan klinik psikolog Merve Şevval Dündar günümüzde başvuruları sıklaşan aile ve çift terapilerini de Mentalium Psikoloji bünyesinde başarıyla gerçekleştirmektedir. Merve Şevval Dündar aynı zamanda Mentalium Psikoloji bünyesinde gerçekleşen bazı eğitimleri vermekle kalmayıp aynı zamanda çeşitli kurum ve kuruluşlara da profesyonel bazda eğitimler sunmaktadır. 

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde ‘Klinik Staj Programı’nı tamamlayan Merve Şevval Dündar burada Bağımlılık Servisi ve Duygudurum Bozuklukları Servisi’nde görev almıştır. Objektif Test Eğitimleri başlığı altında ACE-R Adden Brooke’s Kognitif Tarama Envanteri, Beier Cümle Tamamlama, Kent EGY, SCL-90, MMPI, PANSS Pozitif ve Negatif Belirtiler Ölçeği, Standardize Mini Mental Test eğitimlerini “Uygulayıcı ve Raporlayıcı” sertifikası ile tamamlamıştır. Psikoloji Kariyer Zirveleri gibi bir çok seminere katılmıştır. 6 Ay boyunca sosyal sorumluluk projesi kapsamında KASEV Huzurevi’nde görev almıştır. 

Lisans eğitimi içerisinde temel ve ileri düzey SPSS dersi almıştır. İzgören Akademi kapsamında gerçekleştirilen Uzman Psikolog Hilal Doymuş’ un “Bilinç 6’nı Aşmak” workshopuna katılmıştır. Uzman Psikolog Enise Akgül’den 16 saatlik ‘Terapötik Teknikler Eğitimi’ni tamamlamıştır. Daha sonra Mizmer Danışmanlık’ta uzman psikolog olarak gönüllü çalışma deneyimi olmuştur. Ayrıca Zi&On Psikiyatri Akademisi bünyesinden Dr. Onur Okan Demirci’den “48 Saat Temel ve İleri Düzey EMDR, Çocuklarda EMDR Uygulamaları ve 8 saat EMDR Süpervizyon” eğitimi tamamlamış ve “EMDR Terapisti” ünvanı almaya hak kazandı. 

2020 Aralık ayında Uzman Psikolog Nevin Dölek’ten-Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini almıştır. 2020 İzmir Depremi’nde psikolojik olarak zarar görmüş kişilere ücretsiz gönüllü psikoterapi desteği vermiştir. Bunun yanı sıra Zi&On Psikiyatri Akademisi ve Terapi Okulu kurumlarının gerçekleştirdiği “İzmir Gönüllü EMDR Destek Grubu” çalışmasına da katılarak gönüllü psikoterapi desteği vermiştir. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında Uzman psikolog Kahraman Güler’den Şema Terapi dersi almıştır. Mentalium Psikoloji’nin kurucusu Uzman Psikolog Onur Aydın’dan Bireysel Bağımlılık Tedavisi Programı Eğitimi almıştır. 

Ayrıca Türkiye Sağlık Vakfı’ndan “Doğuma Hazırlık, Doğum Psikologluğu/Doula” eğitimini “Uygulayıcı ve Eğitici Eğitmen Sertifikası” ile tamamlayarak Doğum Psikoloğu ünvanı da kazanmıştır. Bu eğitimin ardından anne adaylarına doğum öncesi ve doğum sonrası psikolojik destek vermektedir. Annelerin doğum sonrasında yaşadıkları Postpartum Depresyonu, doğum süreci anksiyetesi ve hamilelikte yaşanan tüm sıkıntılı süreçler için destek vermektedir. 

2021 yılının Nisan ayında Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden “Çocuklar ile Travma Çalışmak” eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra “Popüler Sağlık Dergisi”nde Psikoloji Yazarlığı yaparak her ay dergiye de yazı yazmaktadır. Çalıştığı kurumda klinik psikolog olarak danışan görmeye devam ederken aynı zamanda her hafta psikoloji ile alakalı blog yazıları yazarak YouTube kanalında bilgilendirici videolar çekmektedir. 

 

Uzman Psikolog Merve Şevval Dündar'ın Aldığı Eğitimler

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Teorik Eğitimi ve Süpervizyon, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

Zi&On Psikiyatri Akademisi 22. EMDR Eğitimi-İstanbul / Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Onur Okan Demirci; Temel ve İleri Düzey EMDR Eğitimi, Çocuklarda EMDR Uygulamaları ve EMDR Süpervizyon

Kim Psikoloji – Terapötik Teknikler Eğitimi / Uzman Klinik Psikolog Enise Akgül

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Staj Programı Kapsamında Uygulama ve Raporlama Test Eğitimleri ve Sertifikasyonu

ACE-R Adden Brooke’s Kognitif Tarama Envanteri

Beier Cümle Tamamlama Testi

Kent EGY Zeka Testi (Kent Egy Intelligence Test)

SCL 90 Psikolojik Belirti Tarama Testi Eğitimi

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Test Eğitimi

PANSS Pozitif ve Negatif Belirtiler Ölçeği

Standardize Mini Mental Test

QNB Finansbank Staj Programı Kapsamında Sertifikalı Eğitimler

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK), E-sertifika

Kurumsal ve Kişisel Bilgi Güvenliği, E-sertifika

Katıldığı Projeler ve Seminerler

İzgören Akademi – Bilinç 6’nı Aşmak – Uzm. Klinik Psikolog Hilal Doymuş (2020, Mart)

Etkin Kampüs – Psikoloji Kariyer Zirvesi 2017, 18 Aralık)

Koç Üniversitesi – KAMP 17’ Pazarlama Eğitimi (2017, 17-19 Şubat)

Deloitte Türkiye & Tubitak & Sabancı Üniversitesi – ‘A Survey of Audit Partners in Audit Firms’ (2016, 5 ay)

KASEV Sosyal Hizmetler Kurumu, Gönüllü Sosyal Sorumluluk Projesi (2015, 6 ay)

Koç Holding Turmepa – Çevre Projesi (2013, 6 ay)

Uyguladığı Testler

ACE-R Adden Brooke’s Kognitif Tarama Envanteri

Beier Cümle Tamamlama Testi

Kent EGY Zeka Testi (Kent Egy Intelligence Test)

SCL 90 Psikolojik Belirti Tarama Testi Eğitimi

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Test Eğitimi

PANSS Pozitif ve Negatif Belirtiler Ölçeği

Standardize Mini Mental Test

WhatsApp chat