psikolog

Uzman Psikolog Mehmet Direkli

Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayan Psikolog Mehmet Direkli, profesyonel iş yaşamı öncesinde birçok gönüllü projede yer almıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü psikolog olarak çalıştıktan sonra bireysel, çift ve aile terapisi seansları yürütmüştür. 

Ayrıca Prof.Dr Öget Öktem Tanör süpervizörlüğünde  afazi vakalarında görev almıştır. Bu çalışmalara ek olarak Dr. İbrahim Sarı süpervizörlüğünde birçok seans gerçekleştirmiş ve psikoterapi süreçlerinde yer alarak danışanlarına hizmet vermiştir. 

Psikolog Mehmet Direkli, ayrıca Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) bünyesinde bir süre çalışmalarda bulunmuş ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji bölümünde çalışmalarını devam ettirmiştir. Psikolog Mehmet Direkli Mentalium Psikoloji bünyesinde ergen ve yetişkin psikolojisi alanında danışanlarını kabul etmektedir. 

Psikolog Mehmet Direkli’nin başlıca çalışma alanları, majör depresyon, anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, panik atak, borderline kişilik bozukluğu başta olmak üzere kişilik bozuklukları, bipolar bozukluk, alkol ve madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı olarak sıralanabilir. Aldığı dinamik psikoterapi eğitimi ve süpervizyonu sayesinde danışanlarına dinamik bakış açısıyla yaklaşan Psikolog Mehmet Direkli aynı zamanda birçok psikolojik testi de uygulayabilmektedir. 

 

Uzman Psikolog Mehmet Direkli'nin Aldığı Eğitimler

✔Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi Eğitimi

✔Çocuk Testleri Eğitimi Uygulayıcı Sertifikaları

✔Arzu Listesi

✔Frankfurter Dikkat Testi

✔Bier Cümle Tamamlama Testi

✔D2 Dikkat Testi

✔Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi

✔Burdon Dikkat Testi

✔Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi

✔Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

✔Görsel Gelişim Figürleri Testi

✔Cattel 2-A Zeka Testi

✔Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

✔Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

✔Sınav Kaygısı Ölçeği

✔Ankara Gelişim Envanter

✔Psikolojik İlk Yardım Eğitimi